Ова е форум каде што можете да најдете новости и се за глумците.Дoбредојдовте и забавувајте се!
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Правила

Go down 
АвторПорака
valer4e
Admin
valer4e


Правила Empty
ПишувањеПредмет: Правила   Правила Icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 8:23 am

Правила кои треба да се почитуваат се:
-Да не се пишува повеке од два поста еден по друг. (не важи за администраторите)
-Да не се употребуваат вулгарни зборови.
-Да не се рекламираат форуми ако имате помалку од 50 постови.
-Постовите да бидат јасно напишани и да имаат смисла.
-Ако сликата е поголема од форумот и го деформира или да се стави
линкот од сликата или да се смали.
Забрането е да се врегаат администраторите и модераторите.
-Забранет е спамот.
-Забрането е да се моли администраторот за поголема позиција на форумот.
-Пожелно е да се користи кирилица.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Правила
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
All for them :: Форум :: Правила-
Отиди до: