Ова е форум каде што можете да најдете новости и се за глумците.Дoбредојдовте и забавувајте се!
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 biografija...

Go down 
АвторПорака
NeSe

NeSe


biografija... Empty
ПишувањеПредмет: biografija...   biografija... Icon_minitimeНед Мар 22, 2009 9:11 am

biografija... 1zd1460
Марија Еухенија Суарез Риверо е родена во Буенос Аирес, Аргентина, 9 март во 1992 година, таа е аргентинска глумица и манекенка.Позната е по своите појавувања во Rincon de Luz, Floricienta, Amo de casa и Casi Angeles каде што ние имавме шанса првпат да ја видиме!


На 6 години почна да учествува како модел на пистите и на фотографиите,таа е модел а повеќе марки за облека познати ако 47-Street, Sweet Victorian,Promess...

Марија Еухенија ја започна својата кариера како актер уште од многу млади години, дебитираше на 11 години во познатата серија Rincon de Luz (2003). Следната година стана дел од актерската екипа на Floricienta, уште една позната серија на Cris Morena, серија во која глумеше дури до 2005, во истата година исто така се појави како Vileta во Amor mio.


Во 2006 прв пат работеше во продукција која не е на Cris Morena, беше дел од екипата на Amo de casa, каде се појави како Catalina, програмата се прикажува на Canal 9.Моментално е дел од екипата на Casi Angeles, проект на Cris Morena во главните улоги со Nicolas Vazquez и Emilia Attias.


Таа исто така е дел од групата Teen Angels која се формираше во серијата Casi Angeles, во албумите има песни од групата, и од други глумци во серијата.Еухенија се појавува исто така и како солист со песната Reina Gitana во која се збори за циганка која бара некој циган, во тема Jazmin зборува за една љубов која има ривал, Nacho (Agustín Sierra) кој ке го направи дури и невозможното за да ја раздели од својата вистинска љубов Tacho (Nicolas Riera)


2003 Rincón de luz- Pia

2004 Floricienta- Paz

2005 Amor mío- Violeta

2006 Amo de casa- Catalina

2007 Casi Ángeles- Jazmín
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
biografija...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
All for them :: Шпански глумици и пеачки :: Maria Eugenia Suarez-
Отиди до: